Personal

 

John Gerhard, rektor

Telefon: 070-725 05 74

Mejl: rektor@jarnanaturbruksgymnasium.se


Karin Björk, biträdande rektor

Karin är specialpedagogisk koordinator och biträdande rektor.

Karin arbetar med stödundervisning, antagning och elevhälsa.

Telefon: 073-916 54 14

Mejl: karin@jarnanaturbruksgymnasium.se


Viktoria Hallberg, lärare och tillträdande rektor

Viktoria undervisar i naturkunskap och är tillträdande rektor på skolan. 

Telefon: 0707485016

Mej: viktoria@jarnanaturbruksgymnasium.se


Berit Holthe, internat

Berit arbetar med elevhälsa och är internatsansvarig.

Telefon: 076-782 66 10

Mejl: kontakt@jarnanaturbruksgymnasium.se


Indrek Parts, praktik instruktör och lärare

Indrek undervisar i fordon och redskap

Mejl: indrek@jarnanaturbruksgymnasium.se


Ronald Vermeulen, vaktmästeri

Telefon: 070-492 22 59

Mejl: vaktis@jarnanaturbruksgymnasium.se


Mikael Hendriksson, lärare

Mikael undervisar i matematik.

Mejl: mikael@jarnanaturbruksgymnasium.se



Niklas Palmcrantz, lärare

Niklas undervisar bland annat i biologi, naturkunskap, marken & växternas biologi och skogsskötsel.

Mejl: niklas@jarnanaturbruksgymnasium.se


Eleanor Byström, lärare

Eleanor undervisar i estetisk kommunikation.

Mejl: eleanor@jarnanaturbruksgymnasium.se



Marie Jönsson, bibliotek

Mejl: marie@jarnanaturbruksgymnasium.se


Kvetka Bacova, administration

Telefon: 08-551 504 07

Mejl: kontor@jarnanaturbruksgymnasium.se


Markus Andersson, lärare

Markus undervisar i svenska.

Mejl: cidurh@gmail.com


Rebecca Svanström, lärare

Rebecca undervisar i samhällsvetenskap, historia, religion och engelska. 

Mejl: rebecca@jarnanaturbruksgymnasium.se


Wijnand Koker, lärare

Wijnand undervisar i växtodling.

Mejl: wijnand.koker@telia.com


Adam Nimbs,lärare

Adam undervisar i fordon och redskap


Idrott & hälsa

Per Tell Lindén, lärare